Pradžia Forumai Bendri ir kiti apskaitos klausimai Įmonė išnuomojo butą vaikų darželiui

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Autorius
  Įrašai
  • #1035
   love
   Dalyvis

   PVM apskaičiavimo tikslais, vertinant patalpų nuomos paslaugų apmokestinimą, yra atsižvelgiama į tokių patalpų paskirtį, užregistruotą Nekilnojamojo turto registre. Jeigu Registrų centre nuomojamos patalpos yra įregistruotos kaip gyvenamosios ir įmonei B, ne PVM mokėtojai, patalpos išnuomojamos ilgesniam nei 2 mėn. laikotarpiui, tokiu atveju nuomos paslaugos nėra apmokestinamos PVM.
   Klausimas

   Įmonė A, PVM mokėtoja, išnuomoja patalpas be baldų (tik pačias „sienas“) įmonei B, ne PVM mokėtojai, vaikų darželio veiklai vykdyti. Pagal PVM įstatymo 31 straipsnį, išnuomojant negyvenamąsias patalpas ne PVM mokėtojui, PVM netaikomas. Patalpos Registrų centre yra įregistruotos kaip gyvenamosios, tačiau nuomininkė (įmonė B) vykdys ne apgyvendinimo veiklą, o įsteigs čia vaikų darželį. Ar įmonė A, išrašydama patalpų nuomos sąskaitą, gali taikyti 0 proc. PVM pagal PVMĮ 31 straipsnį, ar ji turi taikyti 21 proc. PVM?

   MERITS atsakymas

   Teisės aktai nedraudžia vykdyti ikimokyklinio ugdymo veiklą gyvenamosios paskirties patalpose. Šiai veiklai yra būtinas leidimas – higienos pasas, t. y. patalpos, kuriose vykdoma tokia veikla, turi atitikti vaikų sveikatai ir saugai keliamus reikalavimus (VSPĮ 21 str. 4 d. 4 p.).

   PVM apskaičiavimo tikslais, vertinant patalpų nuomos paslaugų apmokestinimą, yra atsižvelgiama į tokių patalpų paskirtį, užregistruotą Nekilnojamojo turto registre, ir naudojimą.

   Pagal PVMĮ 31 str. 1 dalį, gyvenamųjų patalpų nuoma, kurios laikotarpis yra ilgesnis nei 2 mėnesiai, PVM neapmokestinama. Ši PVM lengvata taikoma tokioms nuomojamoms patalpoms, kurios Nekilnojamojo turto registre įregistruotos kaip gyvenamosios patalpos (butai gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose, vieno buto namai). Taigi, jeigu Registrų centre nuomojamos patalpos įregistruotos kaip gyvenamosios ir įmonei B, ne PVM mokėtojai, patalpos išnuomojamos ilgesniam nei 2 mėn. laikotarpiui, tokiu atveju nuomos paslaugos nėra apmokestinamos PVM.

   Kai gyvenamosios paskirties patalpos naudojamos ne apgyvendinimo paslaugoms teikti, bet nuomojamose patalpose bus vykdoma kitokia veikla – įrengiamas biuras arba, kaip šiuo atveju, teikiamos ugdymo paslaugos, tokiais atvejais nuomos paslaugos gali būti PVM neapmokestinamos, neatsižvelgiant į nuomos trukmę (PVMĮ 31 str. 1 d. komentaras).

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.