Pradžia Forumai Bendri ir kiti apskaitos klausimai Priverstinis akcijų pardavimas

Rodoma 1 atsakymo gija
 • Autorius
  Įrašai
  • #1070
   inpa
   Dalyvis

   Įmonę valdo keli akcininkai. Vienas pagrindinis turi didžiąją dalį akcijų, o mažieji turi po kelis procentus. Ar gali pagrindinis akcininkas priversti smulkiuosius parduoti akcijas? Jei taip, kokias atvejais tai gali būti daroma? Ar turi pagrindinis akcininkas valdyti tam tikrą procentą akcijų?

  • #1071
   love
   Dalyvis

   Čia teisinis dalykas. Galbūt kas praktikoje bus susidūręs, bet iš manau, kad niekas tavęs negali priversti parduoti turto. Akcijos yra tavo privati nuosavybė. Nebent eitų teisminiu keliu ir teismui įrodytų, kad to asmens buvimas akcininku kenkia įmonės vardui, verslui ir pan. Ir kad sutinka tas akcijas nupirkti už realią rinkos ar kitą pasiūlytą kainą. gal jei nedalyvauja akcininkų susirinkimuose ar pan. bet tada turi būti įrodyti, o jei visi protokolai pasirašyti ir viskas ok, tik tiesiog nesutarimai.

   pradžiai siūlyčiau siųsti pasiūlymą mažajam akcininkui parduoti akcijas už patrauklią kainą ir tikėtis, kad sutiks parduoti. reikėtų žiūrėti kokią dalį akcijų valdo, jei tokiam akcininkui tenka palyginus nemaža pelno dalis ir gauna nemažą naudą, gal tada reikėtų pagalvoti apie įstatinio kapitalo pakeitimus (jei įmanoma), kad mažojo akcininko valdoma procentinė dalis sumažėtų ir didelės naudos iš akcijų neturėtų.. na teisininkas turėtų pakonsultuoti tuo klausimu.

Rodoma 1 atsakymo gija
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.