Pradžia Forumai Mokesčių apskaičiavimas ir deklaravimas PVM nuo skolos administravimo mokesčio

Rodoma 1 atsakymo gija
 • Autorius
  Įrašai
  • #786
   vyva
   Dalyvis

   Sveiki,

   Klientas už skolos išieškojimą išrašo PVM sąskaitas faktūras skolos administravimo mokesčiui ir atskaičiuoja PVM. Neseniai sužinojom, kad kliento konkurentai, kurie yra PVM mokėtojai, neišrašinėja sąskaitų, bet pateikia patvirtinimą, kuriame nurodytas skolos administravimo mokestis. Pagal tokį patvirtinima kliento konkurentas neiškaičiuoja PVM. Kaip turėtų būti iš tikrųjų? Ar kreditų valdymo įmonės turi išrašinėti sąskaitas už skolos administravimo mokestį? Kaip tokiu atveju su PVM kodu? Ar gali turėti PVM kodą neturinti PVM apmokestinamos veiklos (konkurentas turi PVM kodą)?

  • #864
   love
   Dalyvis

   Skolos administravimo paslaugos  yra  apmokestinamos PVM. Šių paslaugų suteikimas turi būti įforminamas išrašant PVM sąskaitą faktūrą su 21 proc. PVM tarifu.

   Kokurentai ar kitos įmonės gali turėti PVM mokėtojo kodą ne tik dėl to, kad vykdo PVM apmokestinamąją veiklą, bet ir dėl to, kad įsigija prekių ar paslaugų iš ES ir joms atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju, bet ekonominės veiklos nevykdo arba teikia tik PVM neapmokestinamas paslaugas.

   Panagrinėjus  skolų administravimo  įmonių veiklos specifika išaiškėjo du skirtingi paslaugų mokesčiai:

   1) įmonė X,  kuri užsako skolų iš įmonės Y išieškojimo paslaugas per skolų administravimo įmonę Z , įsigija skolų administravimo paslaugų, todėl įmonė Z išrašo sąskaitą įmonei X už suteiktas paslaugas ir jas privalo apmokestinti PVM, jei įmonė Z yra PVM mokėtoja (pasiekia 45 000 eur  ribą)

   2) įmonė Z, kuri suteikia skolų išieškojimo paslaugas įmonei X, papildomai apmokestina ir skolininkę įmonę Y , ir įmonei Y nurodo sumokėti skolų administravimo mokestį, kuris gali būti laikomas kaip įmonės Z išlaidų kompensavimas ir šiam mokesčiui gali būti surašomas laisvos formos dokumentas. Šiuo atveju skolos administravimo mokestis nėra PVM objektas ir PVM sąskaita faktūra neišrašoma, PVM neskaičiuojamas.

    

Rodoma 1 atsakymo gija
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.