Pradžia Forumai Pirkimai ir sąnaudų pripažinimas PVM SF depozitui už nuomą

Rodomos 2 atsakymų gijos
 • Autorius
  Įrašai
  • #541
   inpa
   Dalyvis

   Įmonė pradėjo nuomotis patalpas ir gavo PVM sąskaitą faktūrą „depozitas už paskutinį mėnesį”. Jeigu būtų mokamas depozitas pagal sutartį, dėtumėme į ilgalaikius avansus, o kaip apskaityti kai yra PVM sąskaita faktūra? Visą sumą dėti į patalpų nuomos sąnaudas?

  • #542
   arbu
   Administratorius

   Sąskaita-faktūra yra rašoma už suteiktas paslaugas/prekes. Jeigu nekvalifikuotai išrašė sąskaitą, sąnaudų pripažinimo tai nekeičia.
   Beje, depozitas nėra ilgalaikis avansas ir neturi būti ten dedamas.

  • #563
   love
   Dalyvis

   Reikia skaityti nuomos sutartį ir ką įsipareigoja mokėti nuomoninkas. AVNT puslapyje radau tokius paaiškinimus.

    

   Kai pagal turto nuomos sutarties sąlygas nuomininkas privalo iš anksto sumokėti nuomos mokestį už paskutinį vieną ar du mėnesius, kurio nuomotojas negalės panaudoti nuostoliams atlyginti, jei jų atsirastų per nuomos laikotarpį, tai nuomininko apskaitoje registruojamas sumokėtas avansas.

   Už paslaugas sumokėtų avansų apskaitai pavyzdiniame sąskaitų plane skirta sąskaita Nr. 2080 Sumokėti avansai tiekėjams ir Nr. 1730 Kito turto įsigijimo savikaina.

   Balanse avansu sumokėtas nuomos mokestis parodomas atsargų ir kito ilgalaikio turto straipsniuose.

    

   Kai pagal turto nuomos sutartį nuomininkas privalo sumokėti nuomotojui vieno ar dviejų mėnesių nuomos mokesčio užstatą, kuris padengtų nuomotojo nuostolius, jei jų atsirastų per visą nuomos laikotarpį, tai nors vėliau jis galės būti įskaitomas kaip turto nuomos mokestis už paskutinį nuomos mėnesį (mėnesius) arba grąžinamas nuomininkui, nuomininko apskaitoje registruojamas sumokėtas užstatas.

   Sumokėtų užstatų apskaitai pavyzdiniame sąskaitų plane skirta sąskaita Nr. 2084 Užstatas. Balanse sumokėti užstatai  parodomi atsargų straipsnyje.

    

   Dėl SF suvedimo, jei pavedimus darom iš ERP, tai tuomet susikurčiau neanalitinę avanso/užstato sąskaitą ir per pirkimus per atskirą eilutę įsivesčiau į avansus/užstatus su PVM kodu ne PVM SF.

   Jei mokėjimai iš ERp nedaromi, iš  pirkimo sąskaitos vesčiausi tik patalpų nuomos sumą už mėnesį, o depozitą pasikabinčiau iš mokėjimo operacijos.

    

   • love redagavo šį atsakymą prieš 3 metai 1 mėnuo.
Rodomos 2 atsakymų gijos
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.