Pradžia Forumai Bendri ir kiti apskaitos klausimai Seni pastatai, ilgi nusidėvėjimo normatyvai ir leidžiami atskaitymai

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Autorius
  Įrašai
  • #1036
   love
   Dalyvis

   PMĮ 1 priedėlyje nurodyti normatyvai yra maksimalūs, t. y. trumpiausi, kokius įmonė gali taikyti apskaičiuodama pelno mokestį. Trumpesnių nustatyti negalima, tačiau nėra draudžiama nustatyti ilgesnius ir juos taikant pripažinti leidžiamus atskaitymus. Jeigu įmonė pastatus įsigijo iki 2002 metų, ji taiko senuosius iki PMĮ įsigaliojimo nustatytus normatyvus ir pagal juos pripažįsta leidžiamus atskaitymus.
   Klausimas

   Pastatai buvo įsigyti iki 2005-12-31, atitinkamai jiems buvo nustatytas ilgesnis nusidėvėjimo normatyvas, nei nurodyta dabartiniame Pelno mokesčio įstatymo 1 priedėlyje. Ar tai reiškia, kad pastatus, įsigytus, pvz., 1998 m., mokesčių apskaitoje, įsigaliojus naujam PMĮ, turėjome nudėvėti per 15 metų, t. y. iki 2013 m., o dabartinis jų skaičiuojamas nusidėvėjimas (pagal ankstesnius normatyvus) yra neleidžiami atskaitymai?

   MERITS atsakymas

   Pelno mokesčio įstatymo 1 priedėlyje 2005 metais pastatams buvo nustatytas toks pats nusidėvėjimo normatyvas, kaip ir šiuo metu galiojančioje PMĮ redakcijoje. Nusidėvėjimo normatyvai nuo 2002 metų iš esmės nesikeitė.

   Priminsime, kad normatyvai, nurodyti PMĮ 1 priedėlyje, yra maksimalūs, t. y. taikyti trumpesnius ir nudėvėti turtą greičiau, nei leidžia PMĮ 1 priedėlis, negalima, tačiau galima nustatyti ilgesius normatyvus ir pastatus nudėvėti ne per 15 metų, o, pavyzdžiui, per 30. Nustačius 30 metų nusidėvėjimo normatyvą, nusidėvėjimo sąnaudos leidžiamais atskaitymais pripažįstamos visus 30 metų.

   Jeigu ilgalaikis turtas buvo įsigytas ir pradėtas naudoti dar iki šio Pelno mokesčio įstatymo įsigaliojimo, t. y. iki 2002-01-01, jam taikomi senieji nusidėvėjimo normatyvai (PMĮ 58 str. 11 d. komentaras): pavyzdžiui, jeigu įmonė pastatą turi nuo 1998 metų ir jam buvo nustatytas 50 metų nusidėvėjimo normatyvas, tai įmonė ir toliau taiko šį normatyvą ir visus 50 metų pripažįsta leidžiamus atskaitymus.

   Tik po 2002-01-01 pradėtam naudoti turtui taikomi naujieji PMĮ 1 priedėlyje nustatyti normatyvai.

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.