Pradžia Forumai Pardavimai ir pajamų pripažinimas Vienatipiai dovanų kuponai

Rodomos 3 atsakymų gijos
 • Autorius
  Įrašai
  • #591
   ergr
   Dalyvis

   Klientas parduoda vienodas prekes, nori parduoti dovanų kuponą prekėms įsigyti. Kuponas bus išrašomas įmonei PVM mokėtojai, todėl nori iš karto ir sąskaitą išrašyti parduotam kuponui ir išskirti PVM. Kaip reikėtų apskaitoje tokias sąskaitas už parduotus kuponus registruoti, nes pagal AVNT pajamas turim pripažinti tik tada kai kuponas panaudotas? O pardavus kuponą reikėtų registruoti tik gautus avansus.

   Ir kaip atrodys PVM deklaravimas, jei pardavimo PVM deklaruojam, bet pajamų nėra?

  • #593
   love
   Dalyvis

   Pagal VMI vienatipiniai kuponai laikomi tokiais,  kai kupono pardavimo momentu yra žinoma, koks prekės/paslaugos bus apmokestinimas. Dažniausiai vienatipiniai kuponai yra parduodami paslaugoms.

   Kai už kuponus galima nusipirkti tik prekes, kupono pardavimo momentu nežinai, kas bus galutinis prekės pirkėjas, tuomet toks kuponas yra daugiatipinis ir parduoti turite išrašydami laisvos formos dokumentą- dovanų kupono priėmimo perdavimo aktą.

   Nors minima kad kuponą pirks PVM mokėtoja, bet galbūt ji padovanos kuponą užsienio PVM mokėtojui ir jis atėjęs nusipirkti prekių prašys prekes parduoti be PVM.

    

    

    

    

  • #594
   arbu
   Administratorius

   Pagal VMI vienatipių kuponų negali būti.

   • arbu redagavo šį atsakymą prieš 3 metai.
  • #596
   love
   Dalyvis

   Pasak VMI, vienatipiai gali būti, bet jie taikomi tik tokių paslaugų pardavimui, kurioms netaikomas PVMĮ 13str. 2 d. punktas., pvz. apgyvendinimo paslaugos, kurios vienodai apmokestinamos tiek LT, ne kitų šalių gyventojams, ir pan.  bet vienatipiai turėtų būti labai retais atvejais.

Rodomos 3 atsakymų gijos
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.