love

Sukurti forumo atsakymai

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 38)
 • Autorius
  Įrašai
 • atsakymas į: Laikinas ofiso parkėlimas į kitą vietą #1138
  love
  Participant

  Dėl ofiso perkėlimo pagal įstatymą apribojimų kažkokių nėra ir nėra numatyta, kiek laiko gali būti ofisas kitoje vietoje. Pagal VMI pati ofiso nuoma gali būti leidžiamais atskaitymais. Šioje vietoje manau būtų vadovo įsakymas, kad laikinai ofisas perkeliamas į kitą vietą.

  Visos kitos išlaidos, kurios nebūtinos veiklos vykdymui būtų neleidžiami, o jei galima būtų identifikuoti konkrečią naudą darbuotojui, tuomet būtų pripažinta kaip pajamos natūra (pvz. apgyvendinamas kiekvienas darbuotoja atskirame bute ir aiški nuomos kaina, darbuotojams kompensuojamos maitinimo išlaidos pagal jų konkrečiai atneštus dokumentus ir pan).

  Tikėtina, kad jei būtų išnuomotas bendras plotas visiems (namas,vila), maistas taip užsakomas kartu, tokios sumos tiesiog būtų neleidžiami atskaitymai 100 proc ir pajamų natūra neatsirastų.

  Dėl klausime nurodytų kitų išlaidų – reikėtų vertinti ar jos būtinos veiklos vykdymui ir pagal tai spręsti, ar bus leidžiami atskaitymai, ar ne.

  Patarčiau rašyti VMI užklausimą aprašant detaliai visą situaciją.

   

   

   

   

   

  atsakymas į: Priverstinis akcijų pardavimas #1071
  love
  Participant

  Čia teisinis dalykas. Galbūt kas praktikoje bus susidūręs, bet iš manau, kad niekas tavęs negali priversti parduoti turto. Akcijos yra tavo privati nuosavybė. Nebent eitų teisminiu keliu ir teismui įrodytų, kad to asmens buvimas akcininku kenkia įmonės vardui, verslui ir pan. Ir kad sutinka tas akcijas nupirkti už realią rinkos ar kitą pasiūlytą kainą. gal jei nedalyvauja akcininkų susirinkimuose ar pan. bet tada turi būti įrodyti, o jei visi protokolai pasirašyti ir viskas ok, tik tiesiog nesutarimai.

  pradžiai siūlyčiau siųsti pasiūlymą mažajam akcininkui parduoti akcijas už patrauklią kainą ir tikėtis, kad sutiks parduoti. reikėtų žiūrėti kokią dalį akcijų valdo, jei tokiam akcininkui tenka palyginus nemaža pelno dalis ir gauna nemažą naudą, gal tada reikėtų pagalvoti apie įstatinio kapitalo pakeitimus (jei įmanoma), kad mažojo akcininko valdoma procentinė dalis sumažėtų ir didelės naudos iš akcijų neturėtų.. na teisininkas turėtų pakonsultuoti tuo klausimu.

  atsakymas į: PVM nuo skolos administravimo mokesčio #864
  love
  Participant

  Skolos administravimo paslaugos  yra  apmokestinamos PVM. Šių paslaugų suteikimas turi būti įforminamas išrašant PVM sąskaitą faktūrą su 21 proc. PVM tarifu.

  Kokurentai ar kitos įmonės gali turėti PVM mokėtojo kodą ne tik dėl to, kad vykdo PVM apmokestinamąją veiklą, bet ir dėl to, kad įsigija prekių ar paslaugų iš ES ir joms atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju, bet ekonominės veiklos nevykdo arba teikia tik PVM neapmokestinamas paslaugas.

  Panagrinėjus  skolų administravimo  įmonių veiklos specifika išaiškėjo du skirtingi paslaugų mokesčiai:

  1) įmonė X,  kuri užsako skolų iš įmonės Y išieškojimo paslaugas per skolų administravimo įmonę Z , įsigija skolų administravimo paslaugų, todėl įmonė Z išrašo sąskaitą įmonei X už suteiktas paslaugas ir jas privalo apmokestinti PVM, jei įmonė Z yra PVM mokėtoja (pasiekia 45 000 eur  ribą)

  2) įmonė Z, kuri suteikia skolų išieškojimo paslaugas įmonei X, papildomai apmokestina ir skolininkę įmonę Y , ir įmonei Y nurodo sumokėti skolų administravimo mokestį, kuris gali būti laikomas kaip įmonės Z išlaidų kompensavimas ir šiam mokesčiui gali būti surašomas laisvos formos dokumentas. Šiuo atveju skolos administravimo mokestis nėra PVM objektas ir PVM sąskaita faktūra neišrašoma, PVM neskaičiuojamas.

   

  atsakymas į: Pakaitinio automobilio nuoma #832
  love
  Participant

  Pakaitiniam automobiliui iš serviso turėtų būti aktas/ pažyma, kad servisas perduoda jums naudoti pakaitinį automobilį, kol bus remontuojamas jūsų automobilis. šio perdavimo akto užtenka, kad kuro išlaidos būtų leidžiami atskaitymai. Įmonė B šiuo atveju irgi turi surašyti aktą, kad vietoj to automobilio bus naudojamas pakaitinis automobis. Kelionės lapai pildomi pakaitiniam automobiliui.

   

  atsakymas į: Grynieji pinigai iš kliento #830
  love
  Participant

  Prievolė pranešti FNTT apie grynųjų pinigų operacijas atsiranda, kai suma  lygi arba viršija 15 000 eurų. minėtu atveju suma yra lygi 15 000 eur, tada apie šį sandorį reikia pateikti informaciją FNTT.

  Jei bus forminavas pinigų gavimas per kasą (kasos pajamų orderis ir vėliau išlaidų orderis įnešimui į banką), tuomet šiuos abu dokumentus reikės ir pateikti FNTT.

  Jei vadovas paims pinigus ir iškart įneš į banko sąskaitą (per kasą nepraeis), tuomet FNTT pranešti nereikės.

  Atkreipiu dėmesį, kad pranešti turi visi vienetai, kurie vykdo ekononimę veiklą – tiek fiziniai, tiek juridiniai vienetai.

   

  atsakymas į: Dividendai užsienio juridiniams ir fiziniams asmenims, mokesčiai nuo jų #812
  love
  Participant

  1. Jei akcininkas užsienio fizinis asmuo, Lietuvos įmonei išmokant dividendus tenka prievolė išskaičiuoti ir sumokėti 15 Proc. GPM Lietuvoje. Savo šalyje mokesčių mokėti nereikia. Jei buvo sumokėta, asmeniui reikėtų pasidomėti, kodėl sumokėjo dar kartą mokesčius Norvegijoje.

  2. Jei akcininkas užsienio juridinis vienetas valdo daugiau nei 10 proc. akcijų ir jas išlaikęs ilgiau nei 12 mėn, išmokant dividendus iš Lietuvos įmonės išskaičiuoti pelno mokesčio nereikia.

  atsakymas į: Paslaugų teikimas fiziniams asmenims į trečiasias šalis #811
  love
  Participant

  Jei užsienio šalies fizinis asmuo (ES/ne ES) yra apmokestinamasis asmuo savo šalyje (vykdo ekonominę veiklą), tuomet suteiktoms konsultavimo paslaugoms būtų taikomas PVMĮ 13 str. 2d ir suteiktos paslaugos būtų ne PVM objektas Lietuvoje.

  Priešingu atveju, jei fizinis asmuo nėra apmokestinamasis asmuo savo šalyje, tuomet suteiktos paslaugoms taikomas 21 proc. PVM tarifas ir PVM mokamas Lietuvoje.

   

   

   

  atsakymas į: Įmonės automobilio pardavimas ne rinkos verte #776
  love
  Participant

  1) jei automobilis parduodamas darbuotojui ar su juo susijusiam asmeniui (sutuoktiniui/-ei) ne už rinkos kainą, tuomet skirtumas tarp rinkos ir pardavimo kainos, yra darbuotojo pajamos natūra(mokama tiek GPM, tiek Sodra). Jei pirkimo-pardavimo sutartis būtų su darbuotojo sutuoktiniu, tuomet pajamos ir mokesčiai būtų deklaruojami darbuotojo vardu.

  Jei tai būtų buvęs darbuotojas, VMI irgi galėtų tai traktuoti kaip su darbo santykiais susijusias pajamas.

  2) jei automobilis parduodamas ne rinkos verte ir nėra aiškios priežasties ( automobilis neturi trūkumų, nedaužtas ar pan.), tokiu atveju skirtumas tarp pardavimo kainos ir rinkos vertės pripažįstamos kitos veiklos pajamomis ir mokamas 15 Proc. GPM. iš įmonės lėšų. (deklaruojama tiek mėnesinėje, tiek metinėje deklaracijoje)

  • love redagavo šį atsakymą prieš 1 year 11 months.
  atsakymas į: Darbuotojo telefono išlaidų kompensavimas #753
  love
  Participant

  Norint kompensuoti darbuotojui telefono išlaidas, reikia su darbuotoju pasirašyti susitarimą, kad jis naudos telefoną darbo reikmėms ir numatyti kaip bus skaičiuojamas kompensavimo dydis, kaip pvz. jei darbuotojas dirba 5 d.d. per savaitę, tai būtų logiška kompensuoti telefono plano mokestį tik už darbo dienas.  kiekvieną mėnesį darbuotojas turi rašyti prašymą kompensuoti išlaidas, nurodydamas sumą, ir pridėti savo vardu gautą  sąskaitą už telefono paslaugas. VMI turite pagrįsti ar tikrai tą suma buvo būtinos įmonės išlaidos ir jos leidžiami atskaitymai PM atžvilgiu, tad kompensacijos dydžio apskaičiavimo metodika turi būti nustatyta iš anksto ir paremta dokumentais.

  atsakymas į: Ūkininkų kompensacinio PVM tarifo taikymas #751
  love
  Participant

  Nors PVM sąskaita išrašoma iš pirkėjo pusės, ji registruojama gaunamų PVM SF registruose PVM49 kodu.

  Jei įmonė nupirktas prekes/paslaugas iš ūkininko, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo taikymo schema, sunaudoja PVM apmokestinamoje veikloje tuomet šį PVM galima traukti į atskaitą įprastai.

  atsakymas į: PVM už stovyklas suaugusiems #740
  love
  Participant

  Atsižvelgiant į tai, kad stovykla skirta suaugusiems, stovyklų pajamos bus apmokestinamos PVM. Visų susijusių išlaidų PVM gali būti atskaitomas. Atkreipiu dėmesį, kad norint atskaityti 100 proc. maitinimo išlaidų PVM, maitinimas turi būti išskirtas sąmatoje/stovyklos programoje.

  atsakymas į: Sodros mokesčių atidėjimų prašymas #695
  love
  Participant

  Prašymą dėl Sodros skolos atidėjimo galima pateikti per Sodros puslapį užpildžius supaprastintos formos prašymą. Sodrą skolą galime pradėti mokėti po metų ir išmokėti per 4 metus

  Visa tvarka ir formos pavyzdys aprašyta čia:

  https://www.sodra.lt/lt/situacijos/svarbi-informacija-draudejams-gyventojams-covid-19/imoku-mokejimas-ir-skolos-atidejimas-supaprastinta-tvarka-draudejams

  Jei įmonės jau teiks ir VMI prašymą atidėti mokesčius (PVM,GPM ir kt.), galima teikti ir per VMI.

  Bet Sodra sakė, kad būtų paprasčiau tiesiai per juos teikti.

   

   

  atsakymas į: Parduota reikalavimo teisė į skola registravimas apskaitoje #643
  love
  Participant

  Likusi „neparduota“ skolos dalis bus neleidžiami atskaitymai pelno mokesčio atžvilgiu.

  Skolos pardavimo operacijos korespondencija

  K Pirkėjų skolos

  D Gautino sumos

  D Neleidžiami atskaitymai/Nuostolis dėl parduotų pirkėjų skolų (NA)

  Jei dažnai daromos tokios operacijos pagalvočiau apie atskirą DK sąskaitą.

  atsakymas į: Išlaidų kompensavimas paslaugų teikėjui #620
  love
  Participant

  Jei kuras yra būtinas paslaugos teikėjui atliekant jo teikiamas paslaugas, tuomet kuro išlaidos turėtų būti traktuojamos kaip jo išlaidos ir turėtų įsitraukti į savo paslaugos kainą.

  Yra rizikos, kad VMI tai galėtų traktuoti kaip darbo santykius (įtariu kad paslaugos teikėjas Fizinis asmuo), jei kompensuotumėte kurą duodami įmonės kuro kortelę.

  Kompensacija galėtų būti tuo atveju, jei paslaugos užsakovas apmokėtų jūsų išlaidas ir prašytų pervesti pinigus jam už apmokėtas sąskaitas, kurios nesusijusios su jo teikiamom paslaugom.

  atsakymas į: VMI sprendimo sumokėti PVM, delsp. ir baudą registravimas #616
  love
  Participant

  Paskirtas baudas ir priskaičiuotus delspinigius apskaityti D Baudos/Delspinigiai

  Nesumokėtas PVM D Neleidžiami atskaitymai

  K gali būti ir PVM suvestinė arba VMI 1001 sąskaita.

   

  PVM galėtų būti leidžiami atskaitymai, jei būtų šių metų sąskaitos.

  Jei ankstesnių metų, tuomet reikėtų pažiūrėti ar galima tikslinti ankstesnių metų deklaracijas (nesuėjęs tikslinimo laikotarpis) ir įsitraukti į leidžiamus atskaitymus tais metais, kuriais buvo pasinaudota PVM atskaita, nors ji nebuvo galima ir turėjo būti nurašyta į sąnaudas.

   

   

   

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 38)